Webináře pro rodiče

Spouštíme webináře (nejen) pro rodiče.

Odbor školství MěÚ připravil cyklus bezplatných online webinářů. První webinář se bude věnovat dětským strachům a úzkostem, přednášet bude psycholožka a metodička PPP a SPC Jitka Musilová. Jste srdečně zváni!

Odbor školství Městského úřadu Brandýs nad Labem-Stará Boleslav spouští cyklus webinářů (nejen) pro rodiče. Odborníci s letitou praxí budou hovořit o tématech, která jsou aktuální a důležitá zejména v rámci posílení rodičovských kompetencí.

První webinář proběhne ve středu 13. září od 16:30 do 18:30. O tématu „Úzkost a stres u dětí“ bude hovořit psycholožka a metodička prevence z Pedagogicko-psychologické poradny a Speciálně-pedagogického centra v Královéhradeckém kraji Mgr. Jitka Musilová.

Je běžné, že školní děti různých věkových skupin, stejně jako dospělí, zažívají stres. Ten sám o sobě nemusí být nutně škodlivý, může být významným faktorem motivace a osobního růstu. V současné době ale úzkost u dětí významně narůstá a přibývá počet dětí, které obavy ochromují natolik, že je narušeno jejich každodenní fungování. Negativně jsou ovlivňovány různé oblasti jejich života jako např. schopnost koncentrace pozornosti, úroveň motivace, míra odpočinku, sebehodnocení a sebedůvěra apod. Jak jako rodič mohu tyto věci reflektovat a co s tím? Odpovědi vám dá zářijový webinář,“ 

říká vedoucí odboru školství Jana Sládková Filipčíková, která je iniciátorkou nových webinářů.

Webináře budou zdarma a probíhat budou přes komunikační platformu Webex. Ke sledování prvního webináře se můžete přihlásit ZDE

Jaké další webináře nás čekají:

 • 4. 10. – Návykové látky – současné trendy a aktuality
  přednáší adiktolog, sociální pedagog a terapeut Antonín Hrdý
 • 25. 10. – Jak komunikovat s puberťáky?
  přednáší speciální pedagog, lektor a rodinný terapeut Jiří Halda
 • 1. 11. – Význam rodiny jako celku
  přednáší rodinný terapeut, adiktolog a ředitel organizace Semiramis Miroslav Zavadil
 • 15. 11. – Šikana
  přednáší psycholožka a metodička PPP a SPC Jitka Musilová
 • 6. 12. – Sebepoškozování u dětí
  přednáší psycholožka a metodička PPP a SPC Jitka Musilová