Stávka

👩‍🏫Školské odbory vyhlásily na pondělí 27. listopadu celodenní stávku. Důvodem jsou chystané vládní škrty, které se dotknou nejen samotných pedagogů, ale především nepedagogických pracovníků. Do stávky se zapojí i některé školy a školky zřizované městem. Jak nás informovali ředitelé a ředitelky našich MŠ a ZŠ:

❌Do úplné stávky v pondělí 27. listopadu půjdou:

MŠ Pražská a její detašované pracoviště Na Okraji
MŠ Riegrova
MŠ Chobotská
MŠ Dr. Beneše a její detašované pracoviště Okružní
ZŠ Na Výsluní

⁉️Omezený provoz ohlásily:

MŠ Dvořákova – provoz bude zajištěn v budově MŠ Dvořákova, uzavřena bude budova v Třebízského ulici

ZŠ Stará Boleslav – bude zajištěn provoz prvního stupně, druhý stupeň bude po celý den uzavřen

✅Vyučovat se bude v:

ZŠ Palachova – škola stávku podpoří omezeným provozem jídelny (jedno jídlo bez možnosti výběru)

ℹ️Samotné konání stávky by ještě mohlo na poslední chvíli zvrátit jednání mezi MŠMT a Českomoravským odborovým svazem. O případných změnách vás budeme neprodleně informovat.

———————————————————————

📨„Jako zřizovatel školských zařízení také nesouhlasíme s plošnými škrty ve státním rozpočtu z kapitoly školství na rok 2024, které bohužel reálně povedou ke snížení již tak neadekvátních platů nepedagogických pracovníků, snížení objemu financí na asistenty pedagogů a omezení možnosti individualizované výuky.

A přestože lidsky považuji stávku za krajní řešení a raději bych se jí vyhnul, neb si plně uvědomuji, jaký to bude mít dopad do fungování jednotlivých rodin nejen v našem městě, na druhé straně z pozice zřizovatele plně podporuji důvody, které k jejímu ustanovení vedou,“ říká místostarosta města Jan Jirovský, který je odpovědný za segment školství.

Celé znění jeho dopisu adresovaného rodičům dětí a žáků najdete na webu města zde 👉 https://www.brandysko.cz/ke%2Dstavce%2D27…/d-64659

text je převzat z oficiálního FB profilu města.